Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sahne SanatlarıTiyatro

Zorlu PSM Prodüksiyonu Oyunlar Tiyatroseverlerin Dünyasını Değiştiriyor!

Zorlu PSM’nin kendi yapımlarını seyircisiyle buluşturduğu ve her biri tiyatroseverler tarafından yoğun ilgi gören Zorlu PSM Prodüksiyonu oyunları, Mart ayı temsillerine hız kesmeden devam ediyor.

Zorlu PSM Prodüksiyon oyunları mart ayında da tiyatroseverlerin dünyasını değiştirmeye devam ediyor. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü özel temsilleri de bulunan Zorlu PSM Prodüksiyon oyunları, Uraz Kaygılaroğlu’nun William Shakespeare’e, Nezaket Erden’in Viola karakterine hayat verdiği, ‘Aşık Shakespeare’, Enis Arıkan, Şebnem Bozoklu, Yağız Can Konyalı, Helin Kandemir ve Emine Evirgen’in rol aldığı ‘Balina’ oyunu ile Melisa Sözen, Ülkü Duru ve Müfit Kayacan’ın oynadığı ‘Aile Yalanları’ oyunları, mart ayı boyunca seyircilerle buluşmaya devam ediyor.

25. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Haldun Dormen Özel Ödülü ve 48. İsmet Kuntay Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Yapım ödülüne layık görülen dev prodüksiyon “1923”, Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun kaleme aldığı ve başarılı oyuncu Rıza Kocaoğlu’nun performansıyla sahneye taşınan ‘Kibritin Ucunda’ ve iki sezondur kapalı gişe sahnelenen Mert Öner ve Ece Dizdar’ın eşsiz performansıyla ‘Evlilikten Sahneler’ oyunları da mart ayında tiyatroseverleri Zorlu PSM’nin salonlarına bekliyor.

Balina | 11 – 12 – 23 – 24 Mart 2024 | Turkcell Platinum Sahnesi, 20.30

Zorlu PSM, Craft Tiyatro ve Free Stage ortak yapımcılığı ile Samuel D. Hunter’ın aynı isimli oyunundan uyarlanarak geçtiğimiz seneye damgasını vuran, Akademi Ödülleri’nde aldığı 3 adaylığın yanında, Brendan Fraser’a “En İyi Erkek Oyuncu” Oscar’ını kazandıran Balina, bir baba-kızın çok geç kaldıkları küçük bir kavuşma hikayesini anlatıyor. İbrahim Çiçek’in yönettiği oyun; Enis Arıkan, Şebnem Bozoklu, Yağız Can Konyalı, Helin Kandemir ve Emine Evirgen’in performanslarıyla “Balina”, Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde temsillerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

1923 | 17 – 18 Mart 2024 | Turkcell Sahnesi, 16.00 – 20.00

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu PSM ortak yapımı, Zorlu Holding ve Grup şirketlerinin katkılarıyla gerçekleştirilen, başrollerinde başarılı oyuncular Kerem Alışık, Özge Özder ve Ece Dizdar’ın yer aldığı, sahne üstünde ve sahne arkasında 200 kişilik bir ekip çalışmasıyla 18 aylık hazırlık süreci sonunda sahneye taşınarak göz alıcı dekor ve multimedya tasarımıyla sanatseverlerle buluşan “1923” Mart ayında da tiyatroseverlerin yoğun ilgisiyle Zorlu PSM’de sahnelenmeye devam ediyor.

Kurtuluş Savaşı Müzesi’ne yapılan okul gezisi sırasında ortadan kaybolan dört arkadaş, kendilerini bir anda Mustafa Kemal’in Millî Mücadele’yi başlattığı Bandırma Vapuru’nda bulurlar. Bandırma’yı sarsan dalgalardan Meclis’in açılışına, Büyük Taarruz’dan Cumhuriyet’in ilanına uzanan; genç, yaşlı, çocuk, kadın ve erkek nice isimsiz Cumhuriyet kahramanının yarattığı Millî Mücadele serüvenini müzik, dans, muhteşem sahne tasarımı ve multimedya şovu eşliğinde soluk soluğa izleyeceksiniz. 100 kişilik dev kadronun bu eşsiz performansını kaçırmayın.

Kibritin Ucunda | 20 Mart | %100 Studio, 19.00 – 21.00

Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazdığı, Kayhan Berkin’in yönettiği, Rıza Kocaoğlu’nun oynadığı Kibritin Ucunda, sezon boyunca %100 Studio’da izleyicisiyle buluşuyor. Kibritin Ucunda’da, 30’lu yaşlarının başında bir plaza çalışanı olan Kerem’in başarı hırsının, çocukluğunun ve küçük bir felaket sonrası ziyarete gelen geçmişinin gölgesinde, kendiyle uzun ve derin bir hesaplaşması anlatılıyor.

Evlilikten Sahneler | 22 Mart 2024 | Turkcell Platinum Sahnesi, 20.30

Geçtiğimiz iki sezonu kapalı gişe sürdüren Evlilikten Sahneler, Turkcell Platinum Sahnesi’nde mart ayındaki tek temsiliyle tiyatroseverleri karşılıyor. Johan ve Marianne 10. evlilik yıldönümlerini kutlamak üzere olan iki çocuk sahibi mutlu bir çifttir. Her şey her an planlı, her gün olması gerektiği gibidir. Her evli çift gibi bazı sorunlar yaşar, bu sorunları karşılıklı oturup konuşup mantıklı bir şekilde çözüp hayatlarına devam ederler. Ama yavaş yavaş karşılaştıkları sorunları eski yöntemlerle çözemediklerini fark ederler, kurdukları günlük planlar da aynı mükemmellikte işlememektedir. Ne yapacaklar? Gerçeklerle yüzleşebilecekler mi? Bu yüzleşmeyi nasıl karşılayacaklar? “ İki insan bir ömür bir arada yaşayabilir mi?” “aile nedir?” “şefkat nedir?” “aşk nedir ne değildir?” sorularına yanıt arayan Ingmar Bergman’ın kült filminden Kayhan Berkin tarafından tiyatroya uyarlanan ve Ece Dizdar, Öner Erkan, Kayhan Berkin, Pınar Göktaş ile Naz Buhşem’in rol aldığı “Evlilikten Sahneler” seyirciyi, bu çiftin başına gelenleri yakından izlemeye davet ediyor.

Aile Yalanları | 27 – 28 – 29 Mart 2024 | Turkcell Platinum Sahnesi, 20.30

Başrollerini Melisa Sözen, Ülkü Duru ve Müfit Kayacan’ın paylaştığı ve rejisörlüğünü Hakan Emre Ünal’ın üstlendiği “Aile Yalanları”, küçük bir aile trajedisini üç kahramanın da perspektifinden anlatıyor. Her birinin aynı olayı nasıl bambaşka şekillerde algılayıp yaşadığını gözler önüne serdiği hikayesiyle Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde temsillerine devam ediyor.27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde de temsilini gerçekleştirecek olan “Aile Yalanları” oyununu bu özel günde izlemeyi kaçırmayın.

Aşık Shakespeare | 27 – 28 Mart 2024 | Turkcell Sahnesi, 20.30

En İyi Film dahil 7 dalda Oscar kazanan kült film Aşık Shakespeare (Shakespeare in Love) Türkiye’de ilk defa tiyatro sahnesine uyarlandığı aynı ismi taşıyan oyunu, yüksek enerjisi, komedisi ve romantizmiyle dikkat çekiyor. Aşık Shakespeare, Serdar Biliş rejisi ve sahne üstünde 40, sahne arkasında 30 olmak üzere toplam 70 kişilik dev kadrosu ile Türkiye’de ilk defa tiyatro sahnesinde izleyicisiyle buluşuyor. Başrollerini Uraz Kaygılaroğlu (William Shakespeare) ve Nezaket Erden’in (Viola) üstlendiği; Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu PSM ortak yapımı Aşık Shakespeare, sıra dışı rejisi ile sezon boyunca Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izlenebilecek. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde de temsilini gerçekleştirecek olan “Aşık Shakespeare” oyununu bu özel günde izlemeyi kaçırmayın.