Please assign a menu to the primary menu location under menu

Kültür - Sanat

Yeniliğin ve Hareketin Sahnesi Hope Alkazar’dan Dopdolu Program!

Hareket etmenin dönüştürücü gücüne inanan herkes için yenilikçi deneyimlerine Eylül ayı boyunca da devam eden Hope Alkazar, zengin etkinlik çeşitliliği ile dolup taşarken, yeni yeteneklerin keşfi ve katılımcılarına ilham veren deneyimler sunuyor.

Cem Güventürk, “I’ll Reach Myself from Which Way” Sergisi

Cem Güventürk’ün, bireysel keşif ve içsel yolculuğunun sanatsal ifadesini sunduğu ve “I’ll reach myself from whic way” adını verdiği etkileyici sergi, kimlik, anlam arayışı ve özgün varoluşsal deneyimler konusundaki düşünceleri yansıtarak HOPE Alkazar ziyaretçilerini kendi iç dünyalarına bir yolculuğa çıkmaya davet ediyor.

Hope Alkazar, Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali (IDF)’ne Ev Sahipliği Yapacak

Dans ve performans sanatlarının doğaçlama kavramıyla ilişkilenmesini merkezine alan Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali (IDF), yerel ve uluslararası iş birliklerinin teşvik edilmesini, yeni eserlerin ortaya konulmasını ve dans aracılığı ile hem deneyimli profesyonellerin hem de yetenekli amatörlerin katılabileceği eşsiz deneyimleri Hope Alkazar sahnesine taşıyor.

Istanbul Fringe Festival Hope Alkazar’da!

Kültür ve sanat etkinlikleri için eşsiz bir mekana dönüşen Hope Alkazar, bu yıl 5. edisyonu ile bir kez daha kente yayılmaya hazırlanan Istanbul Fringe Festival’a ev sahipliği yapacak. Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından yükselen sanatçıların, tiyatro, dans ve performans disiplinlerinde yenilikçi çalışmalarını sundukları festivalin, bir dans gösterimi olan “Yokmuş Gibi” ve “Aerowaves at 25” Hope Alkazar’da sahnelenecek. 

Open Lab Days

Sürdürülebilir bir geleceğin hayalini kuran ve bunu gerçekleştirmek için çalışanların sahnesi Hope Alkazar’ın Yaratıcı Stüdyo’su çevreye saygılı, yarını düşünen ve bunun için bir arada harekete geçen herkese açık. Onaranlar Kulübü’nün rehberliğinde artık, dileyen herkes kişisel projeleri veya grup atölyeleri için stüdyoyu ve buradaki ahşap kesim, dijital fabrikasyon, dikiş-nakış, podcast stüdyosu, montaj tezgahı ile 3B yazıcıyı kullanabilecek. Atölyeyi kullanacakların, talep ettikleri gün ve saatler arasında atölye uygunluğunun planlanabilmesi için randevu almaları gerekli.