Please assign a menu to the primary menu location under menu

EdebiyatKitap

Tilkinin Kuyruğu, Kişisel Gelişime Dair Tüm Bildiklerinizi Unutturacak!

Tarihçi Yazar Mustafa Barış Özkök’ün okuru klasik motivasyon kalıplarının dışına çıkaracağı yeni kitabı Tilkinin Kuyruğu İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini aldı

Hedef koymak yerine sistem kurmayı; olumsuz düşünceleri bastırmak yerine korkmadan ve sürekli düşünmeden sahiplenmeyi; imkânsız yerine mümkün olanın en iyisine adım adım ulaşmayı öneren kitap, hayata farklı bir açıdan bakmayı deneyimletiyor.

Kişisel gelişime yeni bir bakış açısı… 

Okurlarına kendi başarı öykülerini yazma fırsatı sunan “Tilkinin Kuyruğu”, hayatın odak noktasına neleri koymak gerektiğini de öğretiyor. “Nasıl yapılır?” kitabı olmayan Tilkinin Kuyruğu, okuyucuya 21, 30 ya da 60 günlük formüller vermiyor, okuyucunun kendi hayat formülünü bulmasına yardım ediyor. 

Mutluluk yollarının nasıl çizebileceği hakkında ipuçları veren yazar Mustafa Barış Özkök, okurlarına şöyle sesleniyor;  “bakış açını değiştir, noktaları birleştir, tilkinin kuyruğunu unut, hedef koyma, başar.”

Arka Kapak

Elektrikli scooter kullanmaya başlayanlar genellikle en büyük sıkıntıyı doğru yöne gitme konusunda yaşar. Diyelim ki yolunuzun üzerinde bir elektrik direği var. O direğe çarpma ihtimali aklınızda bir kez belirirse, tüm dikkatinizi ona verirsiniz. Sonunda da çarparsınız. Deneyim kazandıkça direğe değil, yola odaklanmanız gerektiğini öğrenirsiniz. 

Tilkinin Kuyruğu da buna benzer. Farkında olmasak da olumsuz şeyleri çok fazla düşünürsünüz. Böyle yapınca da ister istemez odak noktamıza koyar ve acemi bir scooter sürücüsü gibi oraya doğru gideriz. Tüm kabahati de tilkinin kuyruğuna yükleriz. 

Bu kitapta hayatımızın odak noktasına neleri koymamız gerektiğini öğreneceksiniz.