Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sinema

Steven Spielberg’ün Kendi Kişisel Hikayesinden İlham Alan Filmi The Fabelmans Vizyonda!

Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en önemli yönetmenleri arasında yer alan Steven Spielberg’ün kendi çocukluğundan ilham alarak, Pulitzer ödüllü oyun yazarı Tony Kushner ile birlikte kaleme aldığı yarı otobiyografik filmi The Fabelmans, vizyonda!

Sinema tarihinin kilometre taşları arasında yer alan usta yönetmen Steven Spielberg, yeni filmi The Fabelmans ile bu kez kendi hayatından ilham alan bir hikayeyle sinemaseverlerle buluşuyor. The Fabelmanlar’da çocukluğunu, ailesini, yönetmen olma serüvenini eğlenceli ve duygusal bir anlatımla betimleyen Spielberg, birbirinden deneyimli isimleri bir araya getiriyor.

Senaryosunu Spielberg ve Spielberg’ün Lincoln ve Münih filmlerinin senaryolarıyla Oscar adaylığı kazanan Pulitzer ödüllü oyun yazarı Tony Kushner’le birlikte kaleme aldığı The Fabelmans’ın yapımcılığını ise üç kez Oscar adayı olan Kristie Macosko Krieger, Steven Spielberg p.g.a ve Tony Kushner p.g.a birlikte üstleniyor. Filmin yürütücü yapımcılığında ise Carla Raij ve Josh McLaglen’ın imzası var.

Filmde, 16 yaşındaki hevesli film sevdalısı Sammy Faberman rolünde Gabriel LaBelle, sanatçının annesi Mitzi rolünde dört kez Akademi Ödülü adayı olan Michelle Williams, Sammy’nin hayata bilimin penceresinden bakan babası Burt rolünde Paul Dano, Burt’ün en iyi arkadaşı ve Fabelman çocuklarının fahri amcası Bennie Loewy rolünde Seth Rogen, Mitzi’nin amcası Boris rolünde Akademi ödülü adayı Judd Hirsch yer alıyor.

Filmin diğer oyuncu kadrosu ise şöyle: Sammy’nin babaannesi Hadassah Fabelman rolünde Oscar adayı Jeannie Berlin, Sammy’nin kız kardeşi Reggie rolünde Julia Butters, Sammy’nin anneannesi Tina Schildkraut rolünde Robin Bartlett ve Sammy’nin kız kardeşi Natalie rolünde Keeley Karsten.

Filmin müzikleri beş Oscar ödüllü John Williams’a, kostüm tasarımı iki Oscar ödüllü Mark Bridges’e ve yapım tasarımı iki Oscar ödüllü Rick Carter’a ait. 

Fabelmanlar’ın kurgusunu üç Oscar ödülü sahibi Michael Kahn ACE ve Sarah Broshar beraber gerçekleştirdi. Filmin görüntü yönetmeni ise iki kez Akademi Ödülü kazanan Janusz Kaminski.