Please assign a menu to the primary menu location under menu

KeşfetOtel

Sanatla İç İçe Bir Tatil Golden Key Bördübet’te!

Sanata ve sanatçılara  verdiği destekle dikkat çeken Golden Key Otelleri, başarılı ressam Ali Kotan ve usta heykeltıraş Ebru Döşekçi’nin eserlerinden oluşan özel bir seçkiyi yaz boyunca sanatseverlerle bir araya getiriyor.

Marmaris’e 27 kilometre uzaklıktaki Bördübet koyunda yer alan, dere ve denizin kesiştiği özel konumuyla doğanın tüm güzelliğine ev sahipliği yapan Golden Key Bördübet misafirlerine sanatla iç içe bir atmosferde tatil deneyimi sunuyor. Galeri Siyah Beyaz imzasıyla Ali Kotan ve Ebru Döşekçi’nin eserlerinden oluşan özel bir seçki Golden Key Bördübet’te yaz boyunca sanatseverlerle buluşuyor.

Ali Kotan çizgileriyle farklı bir dünyaya yolculuk 

Galeri Siyah Beyaz’ın Golden Key Bördübet için tasarladığı özel seçki Ali Kotan’ın eşsiz çizgileriyle hayat verdiği eserlere ev sahipliği yapıyor. Kotan imzalı eserler hem yakından hem de uzaktan bakıldığında gizemli yaratıkların yaşadığı bir ormanda ya da derin karanlık sularda dolaşıyormuş hissi yaratarak bambaşka bir dünyada gezintiye çıkarıyor. Gece keşiflerinde yüzüne ışık tutulmuş hayvanların ifadelerini yansıtan özel seçkide figürlerin bakışlarının yanı sıra geçişler, lekeler ve manzaralar da öne çıkıyor. Kotan’a göre bu seçkide yer alan eserler, insan olmanın sınırlarıyla yakından alakalıdır ve insanın hayvansallığı ile vicdanının sınırlarından taşmasını anlatır. Belki de bu yüzden eserlerde hiçbir figürün sınırı belirgin değildir ve bir duyguyla dağılır.

Doğanın hissettirdiği gizemli hisler heykele dönüşüyor

Golden Key Bördübet’te yaz boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulan seçkinin diğer konuğu Ebru Döşekçi sergide yer alan Kesişme adlı eserinde keskin hatlarla bölünmüş, iç içe geçmesi imkânsız ve farklı tonlardaki formları bir araya getiriyor. Karışamadan birbirine dokunan bu formlar, birbirlerini destekliyor ve bir çiçeğin yaprakları gibi tek bir bütünü çağrıştırıyor. Ağaçtan aşağı düşen yaprakların salınımı anımsatan diğer iki heykeli de, insanın duygu devinimlerinin hissini taşıyor. Seçkide yer alan Kotan ve Döşekçi’nin eserleri, faunadan ve floradan yola çıkarak doğanın insana hissettirdiği gizemli duygularla uyumlu bir şekilde, insanın sınırlarını ve hissiyatlarının belirsizliğini anlatıyor.