Please assign a menu to the primary menu location under menu

KeşfetŞehir RehberiSeyahatYurt İçi

Rüya Gibi Bir Tatil için Dünya’nın En Güzel 10 Plajı!

Mükemmel görünen masmavi suları ile ziyaretçilerine büyüleyici bir tatilin kapısını açan dünyanın en güzel plajlarını keşfedebileceğiniz rüya gibi bir tatile ne dersiniz?

Her mevsimin ayrı bir güzelliği olmuş olsa da yazın güzelliği tartışmasız açık ara her zaman ilk sırada gelmekte. Mükemmel görünen masmavi suları ile ziyaretçilerine büyüleyici bir tatilin kapısını açan dünyanın en güzel plajlarını keşfedebileceğiniz rüya gibi bir tatile ne dersiniz? Cevabınız evet ise deniz ve kumu ile ön plana çıkmasına rağmen her anlamda eşsiz güzelliğe sahip dünyanın en iyi plajları sizi bekliyor.

İşte dünyanın en güzel 10 Plajı…

Dreamland Plajı, Bali

Endonezya’daki Bali, hayatınız boyunca en az bir kez gitmeniz gereken yerlerden biridir. Güneybatı kıyısındaki Bukit Yarımadası’ndaki Dreamland Plajı gibi güzel plajlardan en az birinde biraz zaman geçirdiğinizde daha da iyi.

Whitehaven Plajı, Avustralya

Avustralya’nın Whitsunday Adaları’ndaki Whitehaven Plajı, yedi kilometrelik (dört mil) beyaz kumlar ve turkuaz sularla dolu çarpıcı bir plajdır. Oradayken kamp yapabilir ve barbekü yapabilirsiniz ancak bunu yapmak için tekne Jetski, deniz uçağı veya helikopterle seyahat etmeniz gerektirecek yol yok.

Seven Mile Plajı, Cayman Adaları

Grand Cayman Adaları’ndaki Seven Mile Plajı, muhteşem bir kumlu mercan plajıdır. Karayip güneşinin doğuşundan ve batışından en iyi şekilde yararlanmak için o sabah veya akşam sahil boyunca yürüyüş yapabilirsiniz.

Gizli Plaj, Meksika

Gizli Plaj veya Playa del Amor, Meksika’nın kuzeybatı kıyısındaki bir takımada olan Marieta Adaları’ndan birindedir. Adaya tekneyle ulaşıyorsunuz ve bu plaja erişim, Pasifik okyanusuna bağlı bir su tünelinden yüzerek veya kanoyla.

Horseshoe Körfezi, Bermuda

Göründüğü gibi, at nalı gibi bir kıvrımda olan bu Bermuda koyu, güneş tutkunları, yüzücüler, şnorkelle yüzenler ve meraklı fotoğrafçılar için popüler bir mekandır. Çocuklar için güvenli bir şekilde yüzebilecekleri bitişik bir plaj da dahil olmak üzere herkes için bir şeyler vardır.

Navagio Plajı, Yunanistan

Navagio Plajı, Yunan Adaları’ndaki Zakynthos kıyısında açık bir koy. Bu, plajın ortasındaki kumların üzerinde görebileceğiniz gerçek bir gemi enkazı, 1980’lerde bir Freightliner bir fırtına sırasında karaya oturdu. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, her birinin Gemi Enkazı olarak da bilinmesi, ancak geminin kaçak mal taşıdığı söylendiği için plaj, Kaçakçılar Koyu olarak da bilinir!

Maya Körfezi, Tayland

Tayland’daki Maya Körfezi, 90’lı yıllarda Leonardo DiCaprio’nun oynadığı “The Beach” filmiyle ünlenen tropikal bir lagündür. Thara-Mu Ko Phi Phi Ulusal Parkı’nda yer alan plaja turist erişimi, mercan resifinin yenilenmesine izin vermek için 2018’de bir süreliğine sınırlandırılacaktır.

Cala Goloritze, Sardunya

Sardunya adasının doğu kıyısındaki Cala Goloritze’ye bir saatlik yürüyüş, yürüyüşe değer, ya da oraya tekneyle ulaşabilirsiniz. Kumsal çakıllardan yapılmıştır, kayalar beyaz ve sarıdır ve su ılıktır.

Ageeba Plajı, Mısır

Bu turkuaz renkli manzaraya bakıldığında Mısır’da büyük piramitler ve sfenksten çok daha fazlası var. Ageeba Plajı, Kahire’den arabayla bir günlük mesafedeki Marsa Matruh’tadır. Ageeba, Arapça’da “mucize” anlamına gelir.

Kaputaş Plajı, Türkiye

Türkiye’nin güney kıyısındaki Kaputaş’taki plaja ulaşmak için 170 basamaklı bir yürüyüş yolundan inip kumlu vadiye ineceksiniz. Su çok çabuk derinleşir, bu nedenle tekne gezileri de sizi yakınlaştırabilir.