Please assign a menu to the primary menu location under menu

GastronomiKeşfetOtel

Raffles İstanbul’da Unutulmaz Bir Gastronomik Pop-Up Deneyimi

Deneyimi odak noktasına koyan ve eşsiz dokunuşlarıyla duygusal lüksü tanımlayan Raffles İstanbul, gastronomi dünyasına kazandırdığı yeni yaklaşımlarla,  hint mutfağının özgün lezzetlerini misafirlerine sunmaya hazırlanıyor. 8- 20 Mart tarihleri arasında Fairmont Jaipur’dan Istanbul’a gelen şefler ‘Kundan Negi’ ve ‘Robin Verma’ Raffles Istanbul’daki Rocca Restaurant’ın mutfağını devralıyor ve Hint mutfağının özgün lezzetlerini gastronomi tutkunlarıyla buluşturuyor.

Şehrin kalbindeki konumuyla her zaman adından söz ettiren Rocca Restaurant, bu kez yüzünü dünyanın kültürel bakımdan en zengin coğrafyalarından birine, Hindistan’a çeviriyor. 8–20 Mart tarihleri arasında bu yepyeni bir gastronomik deneyime ev sahipliği yapmaya hazırlanan Rocca Restaurant, bu muhteşem mutfağı keşfetmek ve yeni lezzetlere yelken açmak isteyenleri Jaipur’dan gelen şeflerin özel olarak hazırladığı menüler eşliğinde ağırlamak için gün sayıyor.

Coğrafi ve kültürel çeşitliliğini yansıtan ve ülkenin farklı bölgelerinden ilham alan çok farklı lezzetlere sahip Hint mutfağı, iklim, kültür ve geleneklerin yanı sıra tarihle olan bağlarını da lezzetlerine yansıtıyor. Hindistan’a özgü lezzetleri, çok sayıda renkli baharat ve benzersiz içerik şekillendiriyor. 

Şef Negi ve Şef Verma, Raffles Istanbul misafirleri için hazırlayacakları lezzetlerde, geleneksel hint baharatlarıyla tatlandırılmış çorbalar, “tandoori” tekniği ile hazırlanmış birbirinden lezzetli damak hoşlukları, tavuk, kuzu eti ve balıkların yeniden yorumlandığı ana yemeklere Hindistan’ın en geleneksel garnitürlerinin yanı sıra bu yolculuğun modern lezzet yorumuna kişniş, zerdeçal, kimyon, zencefil tatları eşlik ediyor. Kakule, safran, altın yaprağı ile hazırlanmış birbirinden egzotik tatlılar a la carte veya tadım menüsü olarak misafirlere sunuluyor.

Bu deneyim için özel olarak tasarlanmış, Hindistan’ın renklerinin ve lounge müziğin eşlik ettiği ambiyansta Raffles Istanbul, gelen misafirlerini adeta bir yolculuğa çıkartmaya hazırlanıyor.

Raffles Istanbul, şehrin kalbindeki konumu, tasarım ruhunu yansıtan mekanları ve modern cazibesiyle konuklarına baş döndüren deneyimler sunuyor. Saygın seyahat yayınları tarafından defalarca “en iyi” seçilen otel, restoranıyla da Istanbullulara dünyanın farklı mutfaklarının modern yorumlarını en kıymetli şeflerin elinden deneyimleme imkanı sunuyor.