Please assign a menu to the primary menu location under menu

KeşfetSergi

Portre Sergisi YEK, Trump Art Gallery’de!

Son dönemde çalışmalarını portreler üzerine yoğunlaştıran sanatçı Mahmut Can Akagündüz, ‘YEK’ isimli sergisiyle Trump Art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor. 

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Art Gallery, yerli ve yabancı sanatçıların sanat eserlerine ev sahipliği yapmaya, İstanbullulara sanatın özgün örneklerini sunmaya devam ediyor.

Çalışmalarını son dönemde portreler üzerine yoğunlaştıran sanatçı Mahmut Can Akagündüz, “Resimde portrelerin anlatım gücünün yüksek olduğunu düşünüyorum” diyor ve şöyle devam ediyor: “Bir ifade ya da ifadesizlik birçok şeyi anlatabilir. Portrelerde; çizgi, nokta, boşluk ya da doluluk hepsinin bir görevi vardır. Portrelerdeki geleneksel motifler sadece estetik yanı ile değil resme kattığı anlam ile de ele alınıyor. Motiflerin ana formlarını bozmadan modern sanatla bütünleştirerek etnik portreler sunuluyor”.

Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği sergi, 30 Eylül’e tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B3 katında bulunan Trump Art Gallery’de ziyaret edilebilir.

Mahmut Can Akagündüz Kimdir?

Mahmut Can Akagündüz 1993’te Kırşehir de doğdu. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü mezunu (2012-2016). Birçok karma sergiye, yurt içi ve yurt dışı sanat çalışmalarına ayrıca eğitim alanında çalışmalara projelere katıldı. Eserleri birçok koleksiyonda yer alan sanatçı aynı zamanda 6 yıldır ‘Görsel Sanatlar’ alanında eğitim veriyor. Eserlerinin büyük çoğunluğunda isim bulunmayan sanatçı, eserlerinin anlamını izleyiciye bırakıyor.