Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sergi

Nadide Akdeniz’den Flora’nın Büyüsü Atelier Marvy’de

Sanatçı Nadide Akdeniz’in “Flora’nın Büyüsü” isimli yeni sergisi 30 Haziran’da Atelier Marvy’de açılıyor. 1970’li yılların başından bugüne özgün üslubuyla, doğa ve insanın, organik ve suni dünyanın, gerçeklik ve kurgunun çarpıştığı sahneler yaratan sanatçı, bu sergisiyle düşsel yeşil evrenini bir kez daha izleyiciye açıyor. 

Club Marvy’de multidisipliner sanat galerisi ve residency programı olarak hayata geçen Atelier Marvy, 30 Haziran-31 Temmuz tarihleri arasında Nadide Akdeniz’in yeni sergisi Flora’nın Büyüsü’ne ev sahipliği yapacak. Akdeniz’in doğayı kimi zaman her şeyi yutacak gibi ürkütücü ve tehditkâr, kimi zaman görkemli güzelliğiyle ehli ve çekici şekilde resmettiği eserleri Club Marvy misafirleri ile buluşacak.

Nadide Akdeniz’in resimlerinde yarattığı doğa kimi zaman her şeyi yutacak gibi ürkütücü ve tehditkar, kimi zaman görkemli güzelliğiyle ehli ve çekici, seyirlik ya da sığınaktır. Görülmeden görebilmenin gizemi ve cazibesine sahip olan bu manzaralar, aynı anda hem örten ve gizleyen bir perde hem de merak ve kuşku uyandırıp, bizi harekete geçirerek ötesine bakmamıza salık veren pencerelerdir. Botanik anlamına gelen “Flora”, Roma mitolojisinde bitkiler ve bahar tanrıçasına verilen isimdir. Nadide Akdeniz de resimlerinde evcil ile yabanıl olanın sınırında duran mitolojik bir habitat yaratır. Sanatçının florasındaki büyü, doğanın yüceliğine, ormanların tinsel enerjisine, çiçeklerin coşkulu güzelliğine hayran olmamızı hatırlatan bir senfoni, doğanın görsel bir şiiridir.

Sanat ve yerel zanaatı temel değerleri içerisinde sahiplenen Club Marvy, sezon boyunca Atelier Marvy çatısı altında değerli sanatçıların eserlerine yer veriyor. Yemyeşil doğası ile sakin bir lüks anlayışı sunan Club Marvy’de misafirler, sanatın farklı disiplinlerine dokunan eserler ile buluşuyor.