Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sahne SanatlarıTiyatro

“Medea’ya Göre Ahlak” Sezonun Son Oyunlarıyla Sahnede!

Şenay Gürler ve Özgün Çoban’ın rol aldığı Medea’ya Göre Ahlak; 19 Mayıs Perşembe 20.30’da Baba Sahne’de, 4 Haziran Cumartesi 21.00’da DasDas Atölye’de ve 17 Haziran Cuma 20.30’da Baba Sahne’de sezonun son oyunlarıyla seyirci karşısına çıkıyor.

İsveç tiyatrosunun yükselen yıldızı İran asıllı yazar Athena Farrokhzad’ın kaleme aldığı, Yeşim Özsoy’un yönettiği ve Şenay Gürler ile Özgün Çoban’ın başrollerini paylaştığı Medea’ya Göre Ahlak, Medea miti üzerinden ‘kadın’ ve ‘ahlak’ konularını tartışmaya açıyor. İnsanlığın en eski tartışmalarından “Ahlak” kavramını bir karakter olarak seyirci karşısına çıkaran oyunda Ahlak karakterini Özgün Çoban oynuyor. Medea’yı ise Şenay Gürler canlandırıyor. Medea ve Ahlak arasında bazen yüksek gerilimli bazen mizah dolu gerilim, oyun boyunca enerjisi yüksek ve hararetli bir seyir oluşturuyor.

Medea’ya Göre Ahlak, 19 Mayıs Perşembe 20.30’da Baba Sahne’de, 4 Haziran Cumartesi 21.00’da DasDas Atölye’de ve 17 Haziran Cuma 20.30’da Baba Sahne’de seyirciyle buluşacak.