Please assign a menu to the primary menu location under menu

FilmSinema

Mayıs Ayında Vizyona Girecek Filmler

Sinema tutkunlarının heyecanla beklediği yerli ve yabancı birçok film, Mayıs ayında beyazperdede sinemaseverlerle buluşuyor. Peki, mayıs ayında vizyonda hangi filmleri izleyeceğiz? İşte mayıs ayına damgasını vuracak birbirinden iddialı filmler…

Her zevke ve her yaş grubuna hitap eden birçok iddialı film, Mayıs ayında beyazperdede sinemaseverlerle buluşuyor. Siz de Mayıs ayı içerisinde “Vizyonda hangi filmler var?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız, bu içeriğimiz tam size göre! Aksiyondan komediye, dramdan bilim kurguya kadar Mayıs ayı boyunca vizyona girecek en yeni filmleri sizler için derledik.

05 Mayıs 2023 Tarihinde Vizyona Girecek Filmler

Galaksinin Koruyucuları 3 (Guardians of the Galaxy)

Galaksinin Koruyucuları (Guardians of the Galaxy) serisinin üçüncü devam halkası olan yapımın yönetmen koltuğunda ilk iki filmin yönetmenliğini üstlenen James Gunn oturuyor. Koruyucular, Hiçbir Yer’i Koleksiyoncu’dan aldıktan sonra Thanos’un yarattığı şiddetli zararı gidermeye çalışarak, Hiçbir Yer’i yalnızca kendileri için değil, haşin evren tarafından yurtsuz bırakılan bütün mülteciler için güvenli bir sığınak haline getirmek istemektedirler. Ancak çok geçmeden Roket’in çalkantılı geçmişinin yankıları hayatlarını altüst eder. Gamora’nın kaybını atlatamayan Peter Quill, Roket’in hayatını kurtarma amaçlı tehlikeli görev için ekibini etrafına toplamalıdır.

Şeytanın Düşmanı (The Pope’s Exorcist)

Yaşamı boyunca 100.000’den fazla şeytan çıkarma işlemi gerçekleştiren, Vatikan’ın Baş Şeytan Çıkarıcısı İtalyan rahip Peder Gabriel Amorth’un gerçek notlarından esinlenen filmde, Amorth’un küçük bir çocuğa musallat olan şeytanı çıkartmaya çalışırken Vatikan’ın gizli tutmaya çalıştığı asırlık komplosunu ortaya çıkarması konu alınıyor. Film, Gabriele Amorth’un An Exorcist Tells His Story ve An Exorcist: More Stories adlı eserlerinden uyarlandı.

Ella Bella Bingo

Çocukların ve animasyon tutkunlarının favorilerinden olacak Ella Bella Bingo,  Ella Bella ve Henry’nin hikâyesini konu ediniyor. Film, tüm zamanlarını birlikte geçiren iki yakın arkadaşın mahallelerine yeni bir çocuğun gelmesiyle dostluklarının tehlikeye girmesini anlatıyor. 

Aşkın Saati: 19.03

Hasan Gümet’in senaryosunu yazıp yönettiği Aşkın Saati 19.03, bir şampiyonluk ve hüzün hikayesiyle başlayıp aşk hikayesine dönüşen keyifli bir serüveni izleyicilerle buluşturuyor.  Film, bir gün yolda bir anahtarlık bulan ve onu sahibine teslim ederken hayatının aşkıyla tanışan Oktay’ın aşk hikayesini anlatıyor. 

Tatlı Bela (Beautiful Disaster)

Virginia Gardner, Autumn Reeser ve Dylan Sprouse’un başrollerini paylaştığı romantik komedi Tatlı Bela (Beautiful Disaster), Travis ile karanlık geçmişini kapatıp, hayatına sıradan bir üniversite öğrencisi olarak devam eden Abby arasındaki tutkulu aşkı anlatıyor. İkilinin çekişmeyle başlayan arkadaşlıkları tutkulu bir aşka dönüşürken Travis’in sorunlu geçmişi ve Abby’nin gelecek hedefleri onları zorlu bir yolculuğa çıkartacaktır.

Şüphe (The Kindred)

Jamie Patterson’un yönetmen koltuğunda oturduğu gerilim filmi Şüphe (The Kindred), babasının ölümü ile ilgili gerçekleri öğrenmeye çalışan bir kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Babasının ölümüne neyin yol açtığını araştırmaya başlayan Helen, yaptığı araştırmalar sonucunda 30 yıl öncesine ait çözülmemiş bir gizemi ortaya çıkartır. Bu gizem, çocuğu için ölümcül olabilecek karanlık bir aile sırrıdır…

12 Mayıs 2023 Tarihinde Vizyona Girecek Filmler

Sırrı Cin

Film, insanlığın Babil Cin Kabilesi tarafından saklanan bir sırrı bulması sonrası yaşanan intikam olayını anlatıyor. Sırrı Cin, Babil cinlerinin gizlediği bir sırrın açığa çıkma sürecini ve sonrasını anlatmaktadır. Bir köye öğretmen olarak atanan Tülay, köy muhtarı ile görüşmesi sonrasında Zeynep öğretmenin evinde kalabileceğini öğrenir. Muhtar eşliğinde Zeynep öğretmenin evine yerleşen Tülay ve Zeynep için başlangıçta her şey iyi görünmektedir. İkisi çok iyi anlaşır, köyü keşif gezisine çıkarlar fakat bu gezi sırasında kayalık bir alanda buldukları bir sır hayatlarını içinden çıkılmaz bir hale sürükler.

Lanetli Kan

Hemşire olan Jess, kızı ve küçük oğlu Owen ile birlikte ailesinin eski çiftlik evine taşınır. Çocuklarıyla kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen Jess’in hayatı, Owen’ın doğa üstü varlıklar tarafından ele geçilmeye başlanması ile alt üst olur. Jess, oğlunu kurtarabilmek için ne kadar ileri gidebileceğine karar vermek zorundadır.

Karabasan

Yönetmenliğini ve senaristliğini Kjersti Rasmussen’in yaptığı Norveç yapımı Karabasan (Marerittet, Nightmare), yeni evli çiftin taşındıkları evde başlarından geçen doğaüstü olayları konu ediniyor. Yeni evlerinde sürekli komşularının kavga ve bebek çığlık seslerini duyan Mona ve Robby, bir süre sonra bu seslerin evden geldiğini fark eder ve bir iblis tarafından saldırıya uğrarlar…

Neşeli Çiftlik: Tren Kalkıyor!

Animasyon tutkunlarının ve çocukların beğenisini kazanacak Neşeli Çiftlik: Tren Kalkıyor! (A Mystery on the Cattle Hill Express), ekinlerin büyümesini sağlayan nano-tohumun çalınması ve sonrasında hırsızı arama mücadelesini konu ediniyor. Neşeli Çiftlik’in devrimsel icadının ürettiği paha biçilmez tohumun çalınması sonucu Klara ve Gaute, ünlü dedektif Agatha Christensen’e gider. Neşeli Çiftlik’in kurtulması artık bu üçlü takımın başarısına bağlıdır. 

Sword Art Online The Movie: Progressive – Scherzo of Deep Night

Anime tutkunlarını vizyona çekecek Sword Art Online the Movie: Progressive – Scherzo of Deep Night, bir ölüm oyununda oyun lideri olarak kapana kısılan iki liderin yaşam mücadelesi anlatılıyor. Sword Art Online’da mücadele eden Kirito ve Asuna, yaşamak için farklı kat ve kademelerde canavarlarla yüzleşmek zorunda kalırlar. 

Koku

Barış Gördağ ve Yasin Çetin ikilisinin yönetmenliğini üstlendiği yerli dram filmi Koku, ailesinden ilgi ve sevgi göremeyen bir kadının hikayesini anlatıyor. Felsefe profesörü olan İlhan, kendi ailesini kurarak ailesinden göremediği sevgiyi bulma arayışında işitme ve konuşma engelli bir çocukla tanışır ve aralarında farklı bir bağ oluşur. Kullandığı parfümü ile çocuğun ninesinin nergis kokusunu anımsatan İlhan, küçük kız sayesinde sevginin ne demek olduğunu öğrenir.

19 Mayıs 2023 Tarihinde Vizyona Girecek Filmler

Hızlı ve Öfkeli 10 (Fast X)

Dom Toretto ve ailesi her türlü engeli aşıp, tüm düşmanları yenmişti. Şimdi en ölümcül rakiple karşı karşıya kalıyorlar: Dom’un sevdiği her şeyi ve herkesi yok etmeye kararlı, dehşet verici bir tehlike. Dom ve ekibi, Brezilyalı uyuşturucu kralı Hernan Reyes’i ortadan kaldırıp krallığını yok etmişti. Ama bilmedikleri Reyes’in oğlu Dante’nin her şeye tanıklık ettiği ve son oniki yılını Dom’un yaptıklarının bedelini ödemesi için bir plan yaparak geçirdiğiydi.

Süper Aile (Helt Super)

Rasmus A. Sivertsen’in yönetmen koltuğunda oturduğu Norveç yapımı animasyon filmi Süper Aile (Helt Super), animasyon tutkunlarına keyifli bir 76 dakika vadediyor. Film, babasından sonra şehrin süper kahramanı olma rolünü üstlenmeye çalışan Hedvig’in başından geçenleri anlatıyor. Koca bir şehrin süper kahramanı olmak göründüğünden çok daha zordur…

Araf 6: Ölüm

Korku filmi tutkunlarının ilgisini çekecek Araf 6: Ölüm, sınıf öğretmenliği yapan Yavuz’un başından geçen talihsiz olayları konu ediniyor. Sınıfa gelen yeni bir öğrenciyle gerçek ve rüyalar arasında kaybolan Yavuz, kısa bir süre sonra cinler tarafından esir alındığını öğrenir. Eski eşi Ayşe’den şüphelenen öğretmen, bu sır perdesini çözmek için elinden geleni yapar…

Çılgın Yarışçılar

Haftanın bir diğer animasyon filmi olan Çılgın Yarışçılar, ailesine ait olan bir ünvanı almak için elinden geleni yapan, yarış arabalarına tutkusu olan bir gencin hikayesini konu ediniyor. Film, yarış arabalarına tutkuyla bağlı bir genç olan Sloan’ın ailesinin de bir zamanlar yarışçı olduğunu öğrenmesiyle onlara ait olan unvanı geri kazanmak için harekete geçmesini anlatıyor. 

Aşkın Bununla Ne İlgisi Var? (What’s Love Got to Do with It?)

Romantik komedisiz yapamayanların favorisi olmaya aday Aşkın Bununla Ne İlgisi Var? (What’s Love Got to Do with It?), Londra’dan Lahor’a uzanan, görücü usulü evlilik hikayesini anlatıyor. Sürekli yanlış kişileri seçerek gerçek aşkı bulamayan Zoe ile gerçek aşkın sırrının görücü usulü evlilik olduğunu düşünen Kazım’ın farklı bakış açıları sonsuz aşkı bulmalarına yetecek midir? 

26 Mayıs 2023 Tarihinde Vizyona Girecek Filmler

Küçük Deniz Kızı (The Little Mermaid)

The Little Mermaid, insan olmak isteyen küçük deniz kızı Ariel’in hikayesini konu ediyor. İnsan olup, Prens Eric ile evlenmek isteyen deniz kızı Ariel, hayallerini gerçekleştirebilmek için Ursula adındaki kötü kalpli bir denizaltı büyücüsüyle ile anlaşma yapar. Ancak bu anlaşma Ariel’in hayatının değişmesine neden olur.

Suzume no tojimari

Anime severlerin ilgisini çekecek Suzume no tojimari, bir felaketin ardından ortaya çıkarak daha büyük yıkıma yol açan kapıları kapatmaya çalışan 17 yaşındaki Suzume’nin olgunlaşma hikâyesini konu alıyor. Kyushu’nun sakin bir kasabasında yaşayan 17 yaşındaki Suzume, yolda “bir kapı arayan” genç bir adamla tanışır. Çıktıkları yolculukta bir süre sonra Japonya’nın her yerindeki kapılar ardı ardına açılmaya başlar. Ancak açılan kapılar, diğer tarafta yer alan felaketi engellemek için kapatılmalıdır ve bu görev Suzume’den başkasına ait değildir. 

Conjuring: Şeytan Ayini (Conjuring: The Beyond)

Victoria Grace Borrello, Steve Larkin ve Jon Meggison’lu oyuncu kadrosuyla vizyona girecek Şeytan Ayini (Conjuring: The Beyond), yaşadığı uyku probleminden kurtulmaya çalışan bir kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Bir araştırma grubuna katılan Wanda, bir süre sonra bazı danışanların gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğunu fark eder. Çok geçmeden de kendisini korkunç bir kabusun içinde bulur.

Cin Hikayeleri Kayıp Bebek

Korku filmi tutkunlarını sinemalara çekecek Cin Hikayeleri Kayıp Bebek, eski bir doğumhanede yaşanan gizemli olayları araştıran bir grup insanın yaşadıklarını konu ediniyor. Filmde, Anadolu’daki gizemli olayları araştıran bir TV programı ekibinin katıldıkları bir cin çıkarma ayini sonrasında aldıkları çağrıyı araştırmak üzere Zonguldak’a gitmeleri ve Fransızlardan kalma eski bir doğumhaneye ulaşmaları anlatılıyor…

Once Upon a Time in Ukraine

Japonya İmparatoru’nun zulmünden kaçmakta olan bir samuray, Ukrayna topraklarına girer. Şans eseri, geleneksel Japon dövüş sanatları tekniklerini kendisine öğretmeye karar veren genç Taras Shevchenko ile tanışır. Taras Shevchenko ile tanıştıktan sonra başlarına birçok olay gelir. Bu olayların üzerine, bir şekilde yolları kesişen kahramanlar birlik olmaya karar verirler ve bu birleşmeden sonra da canla başla Ukrayna halkının özgürlüğü için savaşmaya başlarlar.

Savaş Atı (War Pony)

Gina Gammell ve Riley Keough’un izleyiciyi 1 saat 54 dakikalık bir dram buhranına sürükleyen Savaş Atı (War Pony), aidiyet arayışında olan iki gencin hayatına odaklanıyor. Film, kısa yoldan başarıya ulaşmanın yollarını arayan 23 yaşındaki Bill ve kendisini babasına kanıtlamak için çabalayan 12 yaşındaki Matho’nun kendilerine düşman olan bir toplumda aidiyet arayışını anlatıyor.

İşaretliler: Kurban

Kemal Öğün’ün senaristliğini yaptığı, Bülent Terzioğlu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu İşaretliler: Kurban, kapısında bulduğu kediyi evine aldıktan sonra gittikçe tuhaflaşan olaylar yaşayan genç bir kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Zengin bir ailenin ilgiye muhtaç tek çocuğu olan Simge, vokalistlik yapar ve sevgilisiyle birlikte barda sahne alır ancak hayatı evine aldığı bir kediyle hayatı değişecektir…