Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sinema - TV

Jacob Anderson, Doctor Who 13. Sezonuna Katılıyor

Son yılların en popüler yapımlarından Game of Thrones’un yıldız isimlerinden Jacob Anderson, bu yıl Doctor Who’da Vinder karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Dizi boyunca yinelenen bir karaktere hayat verecek olan Jacob, Doktor (Jodie Whittaker), Yaz (Mandip Gill) ve Dan Lewis (John Bishop) ile güçlerini bir araya getirirken, Doktor’un zaman ve uzayda kötülük karşısında verdiği en büyük savaşlardan biriyle karşı karşıya kalacak.

Game of Thrones’taki Gray Worm karakteriyle popülaritesi artan Jacob Anderson, daha önce Episodes, Broadchurch ve Skins gibi çeşitli televizyon programlarında ve Young Vic’de King Lear ve National Theatre’da War Horse gibi tiyatro oyunlarında yer aldı. Aynı zamanda başarılı bir müzisyen olan Jacob, Raleigh Ritchie sahne adıyla müzik dünyasında da performans sergiliyor.

Ünlü oyuncu Doctor Who’ya katılma kararı hakkında şunları söyledi; ‘’Çocukken seriyi tekrar tekrar izlemekten, her defasında aynı heyecanı ve şaşkınlığı yaşamaktan, Onuncu Doktor’un “Gitme istemiyorum” repliğinin gözlerimi beklenmedik bir şekilde gözlerimin doldurmasına kadar birçok farklı anda Doktor karakteri hayatımın bir parçası haline geldi, o kadar ki her zaman Whoniverse’de yaşamak istemişimdir. Sadece çocukluğumdan beri hayalini kurduğum şey gerçekleşmedi, aynı zamanda Vinder gibi eğlenceli ve dinamik bir karakteri canlandırıyorum, bu oldukça havalı!”

Jacob’ın rolü, Chris Chibnall, Jodie Whittaker, Mandip Gill ve John Bishop’un Doktor’u bekleyen maceralardan bahsettikleri ve özel bir fragmanın gösterildiği, 25 Temmuz Pazar günü gerçekleşen Doctor Who San Diego Comic Con panelinde duyuruldu.