Please assign a menu to the primary menu location under menu

Edebiyat

hep kitap’tan, Polisiye Tutkunlarını Cezbedecek Bir Roman: “Özgürlük”

Uluslararası çok satan polisiye romanlarının yazarı Arne Dahl, Yedi Eksi Bir, Altı Çarpı İki ve Beş Artı Üç’ten sonra serinin yeni kitabı Özgürlük ile okurlarının nefesini kesmeye devam ediyor. İsveçli yazarın, dedektif Sam Berger ve Molly Blom’un yeni maceralarını her zamanki zeki ve incelikli kurgusuyla aktardığı kitabı Özgürlük, 28 Ocak tarihinde hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

İsveç’in önde gelen polisiye yazarlarından Arne Dahl, Sam Berger ve Molly Blom’un yeni maceralarıyla 28 Ocak tarihinde raflarda. 

Serinin yeni kitabı Özgürlük’te, Sam Berger mutluluktan çok uzaktır. Çünkü Molly Blom iz bırakmadan kaybolmuştur… Muhtemelen karnında Sam’in çocuğu ile birlikte. 

Sam polislikten ayrıldıktan sonra zamanını geçimini sağlamak için önemsiz sigorta suçlarının peşinde koşmakla geçirir. Ve bir gün Nadja isimli bir kadın, evinin önünden kaçırılır. Sam’in o sıralar gittiği terapist kaçırılan kadının bulunması için Sam Berger’den yardım ister.  Ancak tek bir şart vardır: Polisin bu işe karışmaması.

Sam Berger’in kaçırılan kadını arayışı onu kayıp bir hazineye ulaştırır. Yıllardır pek çok suçlunun hayalini kurduğu bir hazineye… Nadja bu işin neresindedir peki? Kendi halinde bir kadın nasıl her şeyin ortasında olabilir? Peki bu korkunç olayla Molly Blom’un ne alakası var?