Please assign a menu to the primary menu location under menu

EdebiyatKitap

hep kitap, Bilimin Büyüleyici Tarihine Işık Tutuyor

hep kitap, bilim tarihini merak eden okurları Tom Jackson’ın kaleme aldığı Bilimin Kısa Öyküsü’yle olağanüstü bir maceraya çıkarıyor.  Önemli tarihi hikâyelere, deneylere, teorilere, yöntemlere ve araçlara yönelik cep kılavuzu niteliğinde olan serinin yedinci kitabı Bilimin Kısa Öyküsü, hep kitap logosuyla 23 Eylül tarihinde raflarda yerini alacak.

hep kitap, çok sevilen Sanatın Kısa Öyküsü, Fotoğrafın Kısa Öyküsü, Modern Sanatın Kısa Öyküsü, Mimarlığın Kısa,   Romanın Kısa Öyküsü ve Sanatçı Kadınların Kısa Öyküsü kitaplarının yer aldığı seriye Tom Jackson’ın kaleme aldığı Bilimin Kısa Öyküsü ile devam ediyor.

Doğa tarihi, astronomi, teknoloji ve bilimsel olan her şeye duyduğu ilgiyle, iki yüzden fazla kitap yazan ve çok daha fazla kitaba katkıda bulunan Tom Jackson, Bilimin Kısa Öyküsü ile bilimsel bilgiyi herkes için ulaşılabilir hale getiriyor. Anlaşılmaz terimlerden uzak kalarak, ihtiyaç duyulan temel bilgileri sunan Jackson, bu sayede okurun bilimin büyüleyici tarihinin tadını çıkarmasını sağlıyor.

Arkhimedes’in kaldırma kuvvetinden, karanlık maddenin keşfine kadar 60 önemli deneye yer veren kitapta, bu deneylerin bilim tarihiyle bağlantısı; bilime yön vermiş önemli teoriler, yöntemler ve araçlar aktarılıyor. 

Önemli tarihi hikâyelere, deneylere, teorilere, yöntemler ve araçlara yönelik cep kılavuzu niteliğinde olan Bilimin Kısa Öyküsü, 23 Eylül tarihinden itibaren hep kitap logosuyla raflarda yerini alacak.