Please assign a menu to the primary menu location under menu

OtelSeyahat

Beyaz Masalların Gerçek Adresi: Dünyanın En İyi Buz Otelleri

Misafirlerine eşsiz bir konaklama deneyimi yaşatan dünyanın en iyi buz otelleri, unutulmaz anılar biriktirmek için sizleri bekliyor. 

Dünyanın dört bir yanındaki buz otelleri, buzun sihirli dokunuşunu hissedebileceğiniz unutulmaz bir konaklama deneyimi için sizleri bekliyor. Buzun büyüsüne kapılacağınız bu mekanlarda, kristal berraklığındaki odalarda konaklayarak unutulmaz anılara yelken açmaya hazır mısınız? İşte konuklarına sıra dışı bir konaklama deneyimi yaşatan Dünyanın En İyi Buz Otelleri

Kakslauttanen Arctic Resort | Saariselkä, Finlandiya

Kuzey Kutup Dairesi’nin 250 km kuzeyinde yer alan Kakslauttanen Arctic Resort, kuzey ışıklarını sıcacık yatağınızda uzanarak bir Eskimo kulübesinin tavanından izleyebileceğiniz büyüleyici yerlerden biri. Her igloo, konforlu yatakları ve özel bir atmosferi ile donatılmış, misafirlere buz kristalleriyle süslenmiş bir rüya atmosferi sunuyor. Bu resort, kışın kuzeyin büyüsünü yaşamak isteyenler için unutulmaz bir deneyim vadediyor.

Iglu Dorf Hotel | Engelberg, İsviçre

Buz ve karın büyülü dünyasına kapı aralayan benzersiz bir diğer otel konsepti ise Iglu Dorf. İsviçre Alpleri’nden Almanya ve Andorra’ya kadar farklı lokasyonlarda bulunan Iglu Dorf, konuklarına kusursuz bir kar macerası ve unutulmaz bir konaklama deneyimi vaat ediyor. Her biri sanatla süslenmiş, dayanıklı kar bloklarından inşa edilen iglolar, sıcak yataklar ve renkli uyku tulumları ile donatılmış. Tesis ayrıca güneşin batışını izleyebileceğiniz açık hava jakuzileri, buz heykelleri ve buz barları gibi özel aktiviteleriyle de dikkat çekiyor.

Sorrisniva Igloo Hotel | Alta, Norveç

Sorrisniva Igloo Hotel, Norveç’in buzlu cenneti Alta’da, tarihi Alta Nehri kıyısında konuklarına eşsiz bir kuzey macerası sunan muazzam konaklama noktalarından bir diğeri. Her yıl Aralık ayında açılan bu otel, saf buz ve kar kullanılarak inşa edilen zarif iglooları ile ünlü. Kristal berraklığındaki cam tavanları sayesinde konuklar Kuzey Işıkları’nın büyüleyici dansını yattıkları yerlerden izleyebilirler. Her bir İgloo, sıcak yataklar ve geleneksel Sami sanatıyla süslenmiş iç mekanlara sahiptir.  Doğanın güzellikleriyle iç içe geçmiş bu otel, konuklarına unutulmaz bir kış rüyası yaşatıyor.

Hôtel de Glace | Quebec, Kanada

Quebec şehri yakınlarında bulunan Hotel de Glace‘in girişinde karşınıza çıkan heykeltraşlık şaheseri buz heykeller, sizleri adeta bir kış masalının içine çekiyor. Her bir oda ise farklı bir tema ve tasarım ile donatılmış. Hotel de Glace’ın buz barında bir içki yudumlamak, buzdan yapılmış kürsülerde oturmak ve buz tünellerini keşfetmek için de mükemmel bir yer.

Schneedorf Igloo Hotel | Oetz, Avusturya

Avusturya’nın büyüleyici Oetz Vadisi’nde konumlanan Schneedorf Igloo Hotel, misafirlerine unutulmaz bir kış macerası vaad eden eşsiz konaklama noktalarından bir diğeri. Hochötz kayak bölgesine sadece birkaç adım uzaklıkta bulunan bu buz otel, sanatla işlenmiş buz ve kar bloklarından inşa edilmiş igloolarında konuklarına sıcak yataklarında rüya gibi bir gece geçirme fırsatı sunuyor. Otel; açık hava jakuzileri, buz barları ve büyüleyici heykelleriyle çevrili geniş bir alana sahip. Konuklar özel bir restoranda arktik lezzetleri keşfederken, Alpler’in etkileyici manzarasıyla çevrili bu beyaz cennette unutulmaz anılar biriktirebilirler.