Please assign a menu to the primary menu location under menu

Keşfet

Dilek Dükkanı Yeni Yıl Alışverişini İyiliğe Dönüştürüyor

Make-A-Wish Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği)’nin hayata geçirdiği Dilek Dükkanı yeni yıl için birbirinden güzel hediye alternatifleri sunuyor. Türkiye’nin sivil toplum kuruluşları (STK) tarafından kurulan ilk online pazar yeri olan Dilek Dükkanı’ndan yapılan her alışveriş bir çocuğun hayalinin gerçekleşmesine katkı sağlıyor.

Yeni bir yıla girmeye hazırlanırken hediye alma telaşı da başladı. Son dönemde yaptığı inovatif projelerle adından sıklıkla bahsettiren Make-A-Wish Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) yeni yıl hediyeleri seçerken aynı zamanda sevdikleri adına iyilik yapmak isteyenlere Dilek Dükkanı’nın da birbirinden güzel seçenekler sunuyor. Yeni yıla özel hazırlanan Dilek, Sağlık, Hayal, Umut, Yıldız Kutuları ve başka birçok hediye Dilek Dükkanı web sitesinden satın alınabiliyor. Dilek Dükkanı’ndan yapılan her alışverişin bir kısmı Türkiye’nin çeşitli şehirlerin zorlu hastalıklarla mücadele eden çocuklar için bağış olarak derneğe aktarılıyor. Böylece yeni yılda sevdiklerinizin hastalıklarla mücadele eden çocukların kahramanı olması sağlanıyor.

35 marka ile faaliyetlerine başlayan “Dilek Dükkanı” Türkiye’de sivil toplum kurumları tarafından kurulan ilk çevrimiçi pazar yeri olması özelliği ile de dikkatleri ayrıca üzerine çekiyor. Hediye alışverişini pratik ve keyifli bir sosyal sorumluluk projesi haline dönüştüren ‘Dilek Dükkanı’ web sitesinde özel gün kartları, Make-A-Wish, dekorasyon, çiçek/çikolata, takı/aksesuar, tekstil ve çocuklar için hediye seçeneklerinin olduğu yedi ana başlık yer alıyor.

Çocukluk çağı kanseri, organ yetmezliği, bağışıklık sisteminin çökmesi gibi zor ve travmatik tedavi süreçleri olan hastalıklarla mücadele eden 3– 18 yaş arası çocuklara yönelik bir oluşum olan Make-A-Wish® Türkiye, Türkiye’deki hasta çocukların dileklerinin gerçekleştirilebilmesi ve onlara farkındalık oluşturmak için organizasyonlar düzenleniyor. 

Füsun Kuran

35 Marka ile başlayan Dilek Dükkanı için birçok marka da sırada

Dilek dükkanı projesi ile dilek çocuklarına katkı sağlayacak yeni bir yol oluşturmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Make-A-Wish Türkiye (Bir Dilek Tut) CEO’su Füsun Kuran “Hayati tehlikesi olan hastalıklarla savaşan çocuklar; yaşamlarını çok uzun süre hastane odaları, hastalığın yan etkileri, ağır ilaçlar, ağrılar gibi travmatize birçok faktörle birlikte geçiriyorlar. Çocuklarımızın imkansız olarak gördükleri dileklerini gerçekleştirerek amacımız; yaptığımız tüm süreçler ile çocuğa kaybettiği hayal gücünü tekrar kazandırabilmek, hayatında coşku ve umut yaratabilmek, “imkânsız” kavramını zihninden silebilmek. Bunu başardığınızda dilek çocuğu bu imkânsız dileğim gerçekleştiğine göre hastalığımı da yenebilirim diye düşünmeye ve umutlanmaya başlıyor. Biz de yaptığımız projelerle daha çok çoğumuzun dileğini gerçekleştirerek onlara yardım etmeye çalışıyoruz. Türkiye’de bir ilke imza attığımız Dilek Dükkanı projesi ile önemli bir adım attık. 35 destekçi markamızla başladığımız bu serüvende pek çok marka da sırada. Amacımız platformu yeni destekçi markalarla büyüterek çok daha fazla çocuğa umut olabilmek” dedi.   

Araştırmalara göre, dileği yerine gelen çocukların yüzde 42’si arkadaşlarıyla daha sağlıklı ilişkiler kuruyor yüzde 72’sinin enerji seviyesi ve canlılığı artıyor, yüzde 64’ünün hayata tutunma arzusu artıyor ve yüzde 39’unun tedavi sebebiyle yaşadıkları fiziksel sıkıntılar azalıyor.