Please assign a menu to the primary menu location under menu

Keşfet

Club Marvy’den Hıdırellez

Baharın cömertliğini, doğanın uyanışını, bolluk ve bereketi müjdeleyen Hıdırellez, her yıl olduğu gibi bu yıl da Club Marvy’de kutlanacak. Club Marvy misafirleri gün doğumundan batımına kadar doğanın bizlere sunduğu büyüleyici renkler, lezzetler, dilekler ve umutlar ile kucaklanacak… Kolektif İstanbul ile gece eğlencesi, Şemsa Denizsel’in leziz ege yemekleri, çiçek atölyesi, dans, yoga ve sanat bu kutlamayı unutulmaz kılacak.

Club Marvy bu yıl 5- 6 Mayıs’a gelen Hıdırellez’i köklerimizden ve kadim ritüellerimizden ilham alan, umut dolu, eğlenceli ve yenileyici iki gün olarak yaşayacak. Bu kutlama, Club Marvy misafirlerine Ege rüzgarıyla dolu derin bir nefes aldıracak, evlerimizde kaldığımız upuzun günlere umut dolu bir es vermek için de vesile olacak.

Kolektif İstanbul ile keyif dolu kutlama gecesi

Club Marvy’de Hıdırellez gecesi Kolektif İstanbul’un sürprizlerle dolu Balkan melodileri eşliğinde kutlanacak. Gece neşe, müzik ve dansla dolup taşarken, atalarımızın doğaya ve yaşama duydukları coşkulu sevgiyi anımsamak için de kalplerimizde bir pencere açacak. Ertesi günün ilk ışıklarıyla birlikte, Hıdırellez gecesi içtenlikle dilenen dilekler Ege’nin mavi sularına bırakılacak.

Şemsa Denizsel’in ellerinden baharı kucaklayan lezzetler

Marvy mutfağı bedeni, ruhu ve gözü besleyen lezzetleriyle meşhur. Hıdırellez için de baharı kucaklayan, Hıdırellez’in bereketini ve renklerini yansıtan, özenli menüler tasarlandı. Malzemelerin çoğu her zamanki gibi Ege’nin rüzgarı ve güneşiyle yeşeren Marvy bostanından. 6 Mayıs gününün öğle menüsü, doğaya ve Ege’ye olan aşkını özgün hikayelere dönüştüren şef Şemsa Denizsel’in ellerinden olacak. Muhteşem gün batımı eşliğindeki akşam yemeğini ise, Altay & Gaye performansıyla Yaz Akşamı programı takip edecek.

Dinginleştirici çiçek atölyesi

Club Marvy’de gündüz saatleri için de Hıdırellez’in ruhuyla bütünleşen etkinlikler var. Bunlardan ilki 5 Mayıs günü gerçekleştirilecek Hıdırellez Çiçek Atölyesi. Bu atölye, çiçekler ve bitkilerle tanışıklığımızı ilerletmek, onlara dokunup dinginleşmek ve doğanın yaratıcılığını kutlamak için bir fırsat olacak.

Ege’nin yumuşacık dalgalarına karşı dans ve yoga

Bu iki günlük kaçamakta ayrıca Dance Factory ekibi ile House Dance ve Hip Hop derslerine katılmak da mümkün olacak. Dileyenler için ise, Restorative Yoga, Antigravity Yoga ve Yin Yoga seansları yapılacak. Ege’nin yumuşacık dalgalarına karşı Mar Fitness Beach’te gerçekleşecek bu etkinliklerin yanı sıra Hıdırellez gecesini takip eden sabah saatlerinde Nordic Walking ile Kesre Koyu’nun dinginliğini keşfetmek de Marvy misafirlerinin seçenekleri arasında yer alacak.

Sezonun ilk sergi açılışı: Yeşilmişik

Sanatın birleştirici ve iyileştirici etkisine inanan Atelier Marvy, ruhu besleyen, sanata ve tarihe tanıklık eden, yerel ritüellerle iç içe bir tatil için çeşitli sergi ve atölyelere ev sahipliği yapıyor. Can Yücel’in unutulmaz şiirinden ilhamla gerçekleştirilen “Yeşilmişik” karma sergisi de bu anlayışla, 7-8-9 Mayıs’ta Atelier Marvy’de olacak.

Kendilerine has tarzlarıyla adından söz ettiren işlere imza atan 15 sanatçının eserini ağırlayacak “Yeşilmişik”te; Eda Gecikmez, Işık Güner, Horasan, Ali Şentürk, Günnur Özsoy, Su Yücel, Aylin Zaptcıoğlu, Camila Rocha, Alper Aydin, Murat Tosyalı, CANAN, Ahmet Duru, Bedri Baykam, Nejat Satı ve Ali İbrahim Öcal’ın kıymetli işleri sergilenecek.