Please assign a menu to the primary menu location under menu

Kültür - Sanat

Büyük Ev Ablukada Üyeleri Şarkılarının Tarkan’ın Coverlamasını İstediklerini Söyledi

Büyük Ev Ablukada’nın sevilen solisti Gülinler’in sunduğu Zorlu PSM’nin dijital serisi “Bir Masada Oturduk”, yaptığı her şeye kendi yol açmış ve açtığı yol ile oyunu değiştiren ve Gülinler’in “seçilmiş ailem” olarak tanımladığı Büyük Ev Ablukada üyeleri ile sezon finali yaptı. Grup üyelerinin keyifli sohbetinin yanı sıra sevilen şarkılarını da seslendirdikleri programın tamamı şimdi Zorlu PSM YouTube kanalında yayında.

Çekimleri sevilen caz kulübü touché’de fiziki mesafe önlemleri ile gerçekleştirilen, Bant Mag.’ın da editöryel ve kreatif olarak dâhil olduğu Zorlu PSM Youtube kanalının dijital serisi “Bir Masada Oturduk” yeni bölümünde yaptığı her şeye kendi yol açmış ve açtığı yol ile oyunu değiştiren Büyük Ev Ablukada grubunun üyelerini ağırladı.

Yeni bölümünde Gülinler’in konuğu olan grup üyeleri, eğlenceli turne anılarının yanı sıra uzun süredir kendi aralarında uyguladıkları 15 saniye kuralına kadar gruplarına dair pek çok detayı içtenlikle paylaştı.

“Gülinler’i unuttuğumuzu attığı storyden fark ettik.”

Birlikte çalışmalarının yanında dostlukları da çok uzun yıllara dayana Büyük Ev Abluka’da üyeleri bu zamana kadar yaşadıkların eğlenceli turne anılarını da izleyicilerle paylaştı. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdikleri bir Edirne turnesinde, Gülinler’i mola yerinde unuttuklarını anlatan grup üyeleri; “Gülinler’i mola yerinde unutmuşluğumuz var. Edirne’ye turneye gidiyorduk. Aracımız da oldukça büyük bir kamyondu. Gülinler’in olmadığını fark etmeden oradan ayrılmışız. İşin en komik tarafı Gülinler’i unuttuğumuzu, onun attığı storyleri görünce anladık. O zamanda kadar neredeyse yirmi dakika yol gitmiştik bir de onsuz.” ifadelerini kullandı.

“Tarkan bir şarkımızı coverlasın isterdim.”

Yaptıkları her şarkı ile dinleyici kitlelerini gün geçtikçe genişleten grup, Gülinler’in yönelttiği “Şarkılarımızı kimin coverlamasını isterdiniz?” sorusuna verdiği beklenemeyen cevaplarla izleyicileri şaşırttı. Yerli ve yabancı pek çok isim telaffuz eden grup üyeleri, yerli sanatçılardan mega star Tarkan’ın kendi şarkılarını coverlamalarını istedikleri konusunda hem fikir olurken Kenan Doğulu’nun şarkılarına da kendileri cover yapabileceklerini ifade ettiler.

“Kendinizi ifade etmeniz on beş saniyeden fazla sürmemeli.”

Uzun süredir birlikte olan grup üyeleri, kalabalık bir sahne önü ve sahne arkası ekibi olmalarının zaman zaman iletişimde sıkıntılara da sebep olabileceğini belirtti. Bu gibi sıkıntılar yaşamamak adına kendi içlerinde “15 saniye” kuralı geliştirdiklerini belirten Büyük Ev Ablukada; “Birbirimizle konuşurken on beş saniye kuralımız var. Bu kuralı getirmemiz de çok fazla ve uzun süre konuşan bir arkadaşımızın da etkisi var elbette. Ancak hepimiz artık bu kurala riayet ediyoruz. Birinin kendisini ifade etmesi ve söylemek istediğini söylemesi için on beş saniye yeterli bir süre.” ifadelerini kullandılar.