Please assign a menu to the primary menu location under menu

Kültür - Sanat

Birkan Nasuhoğlu: “Nil Karaibrahimgil’in Rodiliğini Yaptım”

Büyük Ev Ablukada’nın sevilen solisti Gülinler’in sunduğu Zorlu PSM’nin yepyeni dijital serisi “Bir Masada Oturduk”, üçüncü yenilerin beğenilen gruplarından Yedinci Ev ile başladığı müzik kariyerine 2018 yılından bu yana solo olarak devam eden Birkan Nasuhoğlu’nu ağırladı. Pandemi sürecinden yeni projelere kadar pek çok konunun konuşulduğu keyifli sohbet şimdi Zorlu PSM YouTube kanalında yayında.

Çekimleri sevilen caz kulübü touché’de fiziki mesafe önlemleri ile gerçekleştirilen, Bant Mag.’ın da editöryel ve kreatif olarak dâhil olduğu Zorlu PSM Youtube kanalının en yeni dijital serisi “Bir Masada Oturduk” yeni bölümünde Birkan Nasuhoğlu’nu ağırladı.

“Gitar çalmaya 10 yaşında başladım, gitar benim boyumdan büyüktü.”

Yeni bölümünde Gülinler’in konuğu olan Birkan Nasuhoğlu, hem pandemi sürecinin kendisi için nasıl bir deneyim olduğunu hem de pandemide hayata geçirdiği yeni projelerini anlattı.

Pandemi sürecinde çıkarttığı iki türkü yorumu bir de yeni şarkıdan oluşan Tanrı Türkü Dinliyor projesinin, türkü dinlenmenin çok da bağdaşmayacağı yerlerde türkü çalma motivasyonuyla ortaya çıktığını ancak böyle bir yer bulamadıklarını anlatan Nasuhoğlu, son olarak kilisede parçalarını çalma fırsatı bulduklarını anlattı.

Müziğin hayatına girişinin çok küçük yaşlarda olduğunu da ifade eden genç sanatçı; “Gitar çalmaya 10 yaşındayken başladım. Gitar benim boyumdan büyüktü. İlk çaldığım parça da Haluk Levent’in “Hani Benim Olacaktın” parçasıydı hiç unutmam.” sözleriyle anlattı. Solo kariyerinde önce çeşitli gruplarda da müzik yaptığını anlatan Nasuhoğlu, sahne üstüne çıkmadan önce sahne arkasında rodilik yaptığı günleri de izleyicilerle paylaştı. “Nil Karaibrahimgil’in rodiliğini yaptım. Şimdi bazen rodilere kötü davranan sanatçılar görüyorum. Rodiler yoksa sen de yoksun aslında, hiçbir şey yok, bunun farkında değiller, inanılmaz bir şey. Çok zor bir iştir rodilik, benim de sahneye çıkmaya başladıktan sonra diyaloğum hep iyi olmuştur onlarla, yaptıkları işin ağırlığını bildiğim için her zaman kibar davranırım rodilere.” sözleriyle müzik sahnesi öncesine dair anılarını da paylaştı.