Please assign a menu to the primary menu location under menu

Çocuk Kitapları

Bir ayı ile Bir İnsan Arasındaki Sıra Dışı Dostluk: “Usta ile Ayı”

hep kitap, John Yeoman’ın çok sevilen kitabı Usta ile Ayı’yı yeniden okurlarla buluşturuyor. Ünlü karikatürist Quentin Blake’in eşsiz resimlemesiyle, bir ayı ve bir insanın beklenmedik şekilde gelişen dostluğunun hikâyesi Usta ile Ayı, hep kitap logosuyla 7 Ekim tarihinde raflarda yerini alacak.

John Yeoman’ın yazıp Quentin Blake’in resimlediği ve ilk olarak 2015 yılında hayykitap etiketiyle yayımlanan Usta ile Ayı, yeni baskısıyla hep kitap’ta!

Kitap, insanlardan uzakta yaşayan bir usta ve sakarlığı sebebiyle arkadaşsız kalmış bir ayının ilginç ve bir o kadar da komik hikâyesini anlatıyor. 

“Usta, Ayı’nın öğrencisi olmasından çok mutluydu. Hem de onu eğitmek gibi zorlu bir iş çok heyecan vericiydi.”

Doğru, bu zorlu bir işti çünkü Ayı her söylenileni düşünmeden uygulamaya koyuyordu. Örneğin ateşe su konulması söylendiğinde, denileni yaptı; sonuçta kimse ona suyu önce çaydanlığa koyması gerektiğinden bahsetmemişti! 

Öte yandan Ayı kimi konularda Usta’dan daha başarılıydı, mesela balıkçılık. Neden balığı pençeyle yakalamak bu kadar kolayken Usta, misinalar ve olta iğneleriyle işi bunca zorlaştırıyordu ki?

Eğlenceli ve sıcacık hikâyesiyle 9 yaş ve üzeri herkese hitap eden Usta ile Ayı, 7 Ekim tarihinden itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.