Please assign a menu to the primary menu location under menu

Tadımlık

Bal Bayramı’na Gitmeye Hazır mısınız?

Hikâye anlatıcısı, genç kuşağın çalışkan ve tatlı temsilcisi Berfin Sıla Kepez, “Cam Tavşan”dan sonra bir modern masal daha kaleme aldı. Masalımız Bal Bayramı’nda neşeyle coştu, geleneksel çocuk oyunları oynadı ve aile olmanın baldan tatlı yanlarını anlattı. Hazırsanız gökten yine üç elma düşecek. Masal sevenler, hayal edenler ve çocukken oynadığımız nice oyun için… Berfin Sıla Kepez’in Elma Çocuk tarafından basılan “Bal Gibi Oyun, Masal, Bayram” adlı kitabının bir kısmını Tadımlık olarak sunuyoruz.

Sabah olduğunda Bal Bayramı hazırlıkları için herkes sokağa çıkmış. Bu bayram çok önemliymiş, o yüzden bayram süslemeleri devam edecekmiş. Turtayı da dökülen yaprakları alıp her birinde delik açmış. Deliklerin arasından ip geçirerek evlerin etrafını süslemiş. Bu, her evde olan ve bayrama özel yapılan bir süslemeymiş. Turtayı yaprakları toplarken, ağaçlardan düşen kırık dallar dikkatini çekmiş. Sonra aklına, dün eve getirdiği çam kozalağı gelmiş ve demiş ki:

“Belki kırık dalları da eve götürebilirim. Çam kozalağıyla birlikte bir oyun uydurabilirim.”

Kırık dallar ve bir çam kozalağıyla ne yapılabilir, diye düşünmüş olabilirsiniz. İnanın ben de bilmiyorum. Acaba Turtayı ne yapacak? Hadi gelin masalımıza devam edelim…

Bal Gibi Oyun, Masal, Bayram (Elma Çocuk)
Berfin Sıla Kepez
(Sf. 20 – 21)

Bu haberde ilginizi çekebilir…
Berfin Sıla Kepez: “Kocayı’dan Sizlere Mesaj Getirdim!”