Please assign a menu to the primary menu location under menu

Otel

Aşkın Tadı Raffles İstanbul’da Çıkar!

İstanbulun eşsiz panoramasını kucaklayan Raffles İstanbul, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel yarattığı benzersiz deneyimlerle çiftleri romantik bir atmosfere davet ediyor.

Sevgililer Günü akşamına ismini edebi dehalardan alan Writers Bardaki “Hoş Geldiniz Kokteyli” ile büyüleyici bir başlangıç sunan Raffles İstanbul, piyanist Tufan Ünalp’ın seslendirdiği “Tüm Zamanların En Büyük Aşk Şarkıları” eşliğinde romantik bir atmosferde misafirlerini karşılayacak. Ardından, modern cazibesi ve samimi atmosferiyle Long Barda, Raffles Şefleri’nin hazırladığı altı aşamalı çok özel bir menüyle sunulacak Sevgililer Günü yemeği, mum ışıkları ve çiçeklerle süslenmiş masalarda sınırsız premium yerli ve köpüklü şarap eşliğinde deneyimlenebilecek. Bu keyifli yemeğe romantik aşk şarkılarıyla Barbarosun Sevgililer Günü özel performansı ve ardından gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürecek canlı DJ performansı eşlik edecek.

Raffles Mutfağı’ndan Sevgililer Günü Menüsü

Fark yaratan gastronomi deneyimlerine imza atan Raffles İstanbul, Sevgililer Günü’ne özel olarak tadı damaklarda kalacak bir menü tasarladı. Kaz ciğeri mus, vişne glase ve patlayan şekerle hazırlanan “Lolipop” bu romantik menünün başlangıç yemeği olurken, yengeç tartar ve mor havuçla hazırlanan rezene çorbası, ördek konfi ve frenk üzümlü bal kabağı dolgulu mini “Casoncelli” makarna, acılı ve çilekli sorbe aşk dolu bir atmosferde farklı lezzetler tatmaya imkân veriyor. Ana yemekte “Kadının Zevki” olarak, morina balığı, deniz tarağı ve kral yengeçle hazırlanan tabak, kereviz püresi ve Ikura kremasıyla süsleniyor. “Erkeğin Seçimi” tabağında ise dana kaburga “Pithivier”, dana kuyruğu yahni ve tütsülenmiş dana dili “burundan kuyruğa” bir lezzet şöleni sunuyor. Tatlı olarak ise paylaşımlık vanilyalı “Namelaka” orman meyveleri sosu eşliğinde tek tabakta ortak bir zevki paylaşmaya imkân tanıyor.