Please assign a menu to the primary menu location under menu

Güzellik ve Bakım

2022’nin Cilt Bakım Trendlerinde de Başrol Foreo’nun!

2021’i rekor satışlarla ve 35 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşarak kapatan İsveçli güzellik teknoloji markası Foreo, 2022’de de güzellik sektörüne damga vurmaya hazırlanıyor. TikTok’ta dünyanın en çok görüntülenen cilt bakım aracı olmayı başaran Foreo, dünyanın en hızlı büyüyen cilt teknoloji markası konumunda. Foreo enstitüsünün yıllık trend raporuna göre 2022’de de Foreo’nun cilt bakım teknolojileri sektörde ön plana çıkacak. Estetiksiz güzellik, cildi beslemek, cilt bariyerini korumak ve kriyoterapi 2022’nin dikkat çeken trendleri olacak.

Dünya çapındaki aramalarla global cilt bakımı markaları sıralamasında 3. sıraya yükselen İsveçli güzellik teknoloji markası Foreo, güzellik teknolojisinin geleceğin güzelliğine yön vermeye devam edeceğini öngörüyor. 2021’e veda ettiğimiz 2022’nin ilk günlerinin keyfini çıkarttığımız bu günlerde Foreo enstitüsü, yayınladığı yıllık trend raporuyla 2022’nin trendlerini açıkladı. 2022 yılının teknolojik yeniliklerle birlikte cilt bakım sektöründe devrim yaratan trendlerin yılı olması bekleniyor. 

Estetiksiz ve müdahalesiz güzellik formülünden cilt bariyerini koruyan bakıma, doğal yollarla cildi beslemekten kriyoterapi destekli cilt bakım formüllerine kadar önemli trendlerle baş başa kalacağımız 2022 yılı için Foreo CEO’su Boris Trupcevic şu açıklamalarda bulunuyor: “Geçmiş yıllarda teknolojideki hızlı gelişmelerin güzellik sektöründeki trendleri ortaya çıkarttığına tanık olmuştuk. Ancak 2022 yılı önceki yıllardan daha farklı. Çünkü bu kez trendleri değişen tüketici alışkanlıkları ve zihniyet değişikliği oluşturacak. Tüketiciler, profesyonel spa kalitesinde sonuçlar veren evde akıllı çözümler arayışı içindeler, bu nedenle Foreo ürünlerine olan talep hızla arttı ve önümüzdeki beş yıl içinde güzellik endüstrisini vuracak en büyük trendi doğurdu: Ağrısız, müdahalesiz güzellik!”

Ağrısız, estetiksiz güzellik mümkün

Plastik cerrahi ve pahalı ameliyatların aksine insanlar görünür uzun vadeli sonuçları olan ağrısız güzellik teknolojisi tedavilerini seçiyorlar. 2022 yılı, öz bakım ve iyi hissetmek konularında güzelliğe yeni bir bakış getirmeyi başarıyor. Foreo, 2021 yılında dünyanın ilk FDA onaylı tıbbi mikro akım cihazı olan microcurrent (mikro akım) teknolojili yüz sıkılaştırma cihazı Bear’ı piyasaya sundu. Gelişmiş mikro akımlarıyla vücudun hücresel seviyedeki elektrik akımını taklit ederek yüz kaslarını şekillendiren, cildi sıkılaştıran ve kırışıklıkların görünümünü hafifleten Bear, boyun ve yüz bölgesindeki 69 kası çalıştıran bir masaj yapıyor. Anti-Shock System’i ile cildin dayanıklılığını ölçerek verilen mikro akımların yoğunluğunu ayarlayabilen Bear, patentli T-Sonic titreşimleriyle de gözeneklerdeki kan dolaşımını hızlandırarak, ciltteki toksinlerin uzaklaşmasına yardımcı oluyor.

Cildi beslemeyi unutmayın

Pandemi sebebiyle maske kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu durum da cildin nefes almasını engelliyor ve cilt problemlerini açığa çıkartıyor. Bu problemlerle mücadele etmek içinse pek çok kişi yanlış ürünler kullanarak cildini tahriş ediyor. Doğal bileşenlerden oluşan, cildi sağlıklı bir şekilde besleyen maskerlerse hayat kurtarıcı oluyor. Euromonitor’a göre, kendin yap yüz maskeleri için yapılan aramaların %233 arttığını ve ayrıca “evde yüz bakımı” arama teriminin %115 arttığını gösteriyor. 

Cilt bariyerini koruyun

Cildin nemi tutan, cildi çevresel toksinlerden koruyan dış tabakası cilt sağlığı için oldukça kritik bir öneme sahip. Yanlış ürün kullanımı sonucu cilt bariyeri zarar görüyor ve cilt hassaslaşmaya ve kızarmaya başlıyor. Bu durum da ciltte tahrişin oluşmasına ve uzun vadede cilt problemleriyle sonuçlanıyor. Foreo, cildi tahrişten korumanın en iyi yolunun önlem almak ve etkili bakım yapmak olduğunu savunuyor. Tahriş olan, pullanan ve hassaslaşan cilt içinse gözeneklerde biriken kiri, yağı ve ölü deriyi %99.5 oranında temizleyen yüz temizleme ve sıkılaştırma cihazı Luna 3’ü piyasaya sundu. 8 bin T-Sonic titreşimiyle ve 16 farklı güç seviyesiyle ciltte derinlemesine bir temizlik sağlayan Luna 3, ön tarafında yer alan yumuşak silikonlar sayesinde cildi temizlerken, arka tarafındaki sıkılaştırıcı masaj modları sayesinde krem ve serumların emiliminin artmasına yardımcı olup, yaşlanma karşıtı bakım uyguluyor.