Please assign a menu to the primary menu location under menu

Kültür - Sanat

10 Yıl Aradan Sonra I Musici İlk Ankara Konseri için Türkiye’ye Geliyor!

I Musici, Avrupa’nın  en köklü ve de en uzun soluklu oda müziği topluluğu  ve dünya çapında seslendirilen birçok eseri dünyaya tanıtan ilk icracı topluluk olarak haklı bir üne sahip. Yaklaşık 10 yıla yakın süredir Türkiye’deki hayranlarından uzak kalan I Musici bu özlemi 6 Nisan 2023 tarihinde CSO Ada Ankara’da verecekleri ilk Ankara konseri ile sonlandırıyor.

1955’te Antonio Vivaldi’nin ‘Dört Mevsim’ eserinin ilk stereo kaydını yapan ve günümüze kadar bu eserin 10 milyondan fazla kopyasını satma rekoruna sahip ikonik oda müziği topluluğu “I Musici”, son 70 yıldır klasik müzik tarihinde ilklerle ve başarılarla dolu çarpıcı geçmişleriyle klasik müziğin zirvesinde yer almakta. Klasik müziğin efsanesi “I Musici” 70. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında çıktıkları turnede ilk defa CSO Ada Ankara’nın muhteşem “Ana Salon”unda klasik müzikseverlerle unutulmayacak bir konserde buluşacak.

Prömiyer niteliğini taşıyacak bu konserde I Musici,  ilk 70 yıl önce seslendirdikleri “Vivaldi’nin 4 Mevsimi”nin  yeni düzenlemesi olan 2022 yılında ünlü müzik şirketi Decca etiketiyle çıkan “ Vivaldi & Verdi –  Le Quattrro Stagioni ”  albümünden Vivaldi ve Verdi dört mevsim üzerine yazdıkları ikonik çalışmalarının yepyeni versiyonlarını klasik müzikseverler için seslendirecek.